Įmonė gyvuoja virš 25 metų
200 darbuotojų
3000 prekybos vietų visoje Europoje

Nuo ko priklauso stogo dangos pasirinkimas – praktinis vadovas

Dauguma žmonių, kurie nori pakeisti stogo dangą neturi techninių žinių nei patikrties tokio tipo investicijai. Galima sąžiningai teigti, kad dauguma žmonių savo namo stogo dangą rinksis vieną kartą gyvenime. Reikia prisiminti, kad tinkamos stogo konstrukcijos paruošimas kartu su medžiagų bei darbo kaštais sudarys didelę biudžeto dalį tiek jai kalbam apie renovuojamus, tiek apie najos statybos namus. Dėl to verta tiksliai apgalvoti šią investiciją, kad žmonės gyvenantys name, galėtų ilgai nesirūpinti neatitinkamų medžiagų pasirinkimu. Būtent tai turėjome omeny ruošiant šį praktinį vadovą. Norime paprastai paaiškinti, kuo skiriasi tarpusavyje įvairios stogo dangos, kokius turi privalumus bei niuansus. Be pačios medžiagų charakteristikos, patarsime, kokio tipo stogams reiktų rinktis atitinkama dangą. Dėka šios paruoštos analizės bei patarimų, galėsite priimti tinkamą bei sąmoningą sprendimą.

Stogo šlaito nuolydis

Renkantis stogo dangą reikia žinoti pagrindinius techninius stogo parametrius, tai yra šlaito nuolydį. Gamintojai savo produkto lape visada pateikia infrmaciją apie minimalų ir maksimalų atitinkamam produktui reikiama šlaito nuolydį. Dažniausiai sutinkamus parametrus pateikiame prie stogo dangos aprašo.

Klimatas

Verta atkreipti dėmesį į klimato sąlygas Jūsų regione – sniego kritulių intensyvumas bei jo kiekis turi didelę įtaką stogo dangos pasirinkimui. Be to, reikia neužmiršti apie vėjingumą ir lietaus kiekį. Patogiausia yra vadovautis tokią taisykle: kuo daugiau sniego bei lietaus kritulių per metus iškrentą mūsų regione, tuo statesnė turi būti stogo konstrukcija. Tai apsaugos konstrukciją nuo apkrovų.

Triukšmas

Stogo dangos taip pat skiriasi tarpusavyje triukšmo lygiu. Pagal šį rodiklį geriausios yra masyvios betoninės arba keramikinės čerpės. Blogiausia trukšmą mažina skarda. Akustiniai rodikliai yra labai svarbūs, kai planuojame įrengti palėpę, kaip gyvenamąją dalį. Kitu atveju, tai nėra labai svarbiausias rodiklis.

Darbų sudėtingumas

Atitinkamos stogo dangos skiriasi tarpusavyje montavimo sudėtingumu. Jeigu norite sutaupyti arba samdyti dar jauną stogdengį, verta pasirinkti paprasto montavimo medžiagą. Neturėtų tai būti keramikinės čerpės arba rečiau naudojamas skalūnas. Pasirinktas plieninis čerpinis profilis arba profiliuota skarda neturėtų sukelti meistrams jokių problemų, nes tai dažniausiai naudojamos stogo dangos rūšys.

Plieninis čerpinis profilis – charakteristika

Plieninis čerpinis profilis tai populiari stogo danga, kurios pagrindinis privalumas – mažas svoris. Kaip pats pavadinimas sako, jos šerdį sudaro plienas padengtas cinko sluoksniu. Išorinis padengimas yra pagamintas iš poliesterio arba iš aukštesnės kokybės medžiagos pvz poliuretanas (PURAL, HDX), polivinilidenfluoridas (PVDF) arba plastizolis. Nuo pasirinkto padengimo rūšies priklauso čerpinio profilio ilgaamžiškumas bei atsparumas atmosferos veiksniams.

Plieniniai čerpiniai profiliai, priklausomai nuo storio, sveria nuo 4 iki 7 kg/m2. Tai lengva medžiaga, kuri neapsunkina stogo konstrukcijos, ko pasekoje pati konstrukcija nėra studetinga.

Sekantis šios stogo dangos privalumas, tai ilgaamžiškumas. Medžiaga yra atspari UV saulės spinduliams bei drėgmei, tai leidžia gamintojams suteikti jai net iki 30 m garantiją. Realus šios medžiagos patvarumas yra kur kas ilgesnis. Pakanka pilnai susipažinti ir laikytis transportavimo, sandeliavimo ir montavimo instrukcijų.

Platus spalvų pasirinkimas leidžia pritaikyti stogo dangos spalvą prie aplinkos ir namo. Plieninį čerpinį proflį rekomenduojama naudoti, kai šlaito nuolydis yra virš 14 laipsnių. Maksimalus nuolydis gali siekti net 80 laipsnių. Šis profilis sekmingai tarnaus tiek panaudojus standartiams namams, tiek moderniams daugiašlaičiams.

Verta žinoti, kad čerpinio profilio skrdos lakštas gali siekti kelių metrų ilgį. Tokie ilgi lapai geriausia panaudoto paprastoje dvišlaičio stogo konstrukcijoje. Platus spalvų pasirinkimas leidžia pritaikyti spalvą prie fasado ir aplinkos.

Profiliuota skarda – charakteristika

Profiliuota skarda tai pigi ir universali stogo danga, kurią galima panaudoti ant gyvenamųjų namų, bet ir kitų pastatų, pvz: garažai, sandeliai, ūkiniai pastatai ir pan. Rinkoje galima surasti labai įvairius profiliuotos skardos pasiūlymus, kurie skiriasi tarpusavyje profilio aukščiu bei skardos storiu. Lakšto plotis priklauso nuo gamintojo, galima surasti modelius, kurių plotis prasideda nuo 500 mm iki 1510 mm. Tuo tarpu ilgis – nuo 450 mm iki keliolikos metrų. Dar vienas įdomus aspektas susijęs su profiliuota skarda yra tai, kad jos kaina yra žemesnė palygus pvz su čerpiniu profiliu.

Profiliuotos skardos spalvos priklauso nuo gaminto. Dauguma jų, gali pasiūlyti labai platų spalvų spektra, o dalis net visas spalvas pagal RAL palėtę. Profiliuota skarda tai lengvas statybinis produktas. Panaudojus šią medžiagą galima ženklai sumažinti gegnių skaičių, nes atstumas tarp jų gali būti platesnis, ko pasekoje galima sutaupyti ruošiant medinę konstrukciją. Pati skarda naudojama profiliavimui, susideda iš kelių sluoksnių. Jeigu skardos šerdis yra plienas, tada jis iš abiejų pusių yra padengtas pasivaciniu sluoksniu, kuris apsaugo nuo taip vadinamos „baltos korozijos” (atsiranda dėl dregmės). Verta žinoti, kad pasivacinis sluoksnis neapasaugo nuo korozijos per ilgą laiką, nes veikiant atmosferos veiksniams šis sluoksnis oksiduojasi. Tinkamą apsaugą nuo korozijos užtikrina tik cinkavimas. Tuo tarpu skardos viršutinis sluoksnis – tai dekoratyvinis dažas. Labiau atspari UV slaulės spinduliams bei kietiems kenksmingiems veiksniams yra aliucinko skarda. Tačiau tokia skarda yra brangesnė. Profiliuotai skardai reikalinga bet 15 cm persidengimui ir ji montuojama varžtų į medį pagalba.

Profiliuota skarda dažnai naudojama naujos architektūros obiektuose bei „idustrialinio” dizaino pastatuose. Ši medžiaga puikiai tinka paprastiems dvišlaičiams ir nemažos kvadratūros stogams. Kitais atvejais (pvz daugiašlaitis stogas), kai susidaro nemažai atraižų, ši stogo danga gali tampti brangesnė nei pvz modulinis čerpinis profilis. Rekomenduojama profiliuota skardą naudoti ten kur šlaito nuolydis yra daugiau nei 6 laipsniai.

Klasikinės stogo dangos

klasininių stogo dangų panaudojimas yra labai platus. Naudojami ne tik ant gyvenamųjų namų, bet ir viešiųjų bei sakralinių obiektų. Klasikinės stogo dangos yra lengvos, nereikalauja sudėtingos konstrukcijos. Dižiausias šios dangos privalumas – universalumas, nes ją galima montuoti tiek vertikaliai, tiek horizintaliai. Panaudoti tiek kaip stogo danga, bet taip pat kaip fasado apskardinimas.

Ar verta taupyti įsigijant stogo dangą?

Žinome, kad žmonės perkantys arba renovuojantys namą susiduria su didelėmis išlaidomis. Dažnai turi taip pat ieškoti būdų kaip sutaupyti kiekviename statybų etape. Tačiau norime Jus įtikinti, kad neverta įsigyti tik pigiausias medžiagas. Kai kurie gamintojai, kurie nori konkuruoti tik kaina. taupo medžiagų kokybei. Gali tai įtakoti antikorozinės apsaugos trukmę bei gali turėti žemesnius techninius parametrius. Jeigu stogo danga po kelių metų pradės rūdyti ir būtinas bus remontas arba dangos keitimas, anksčiau sutaupyti pinigai greit ištirps. tačiau visada verta palyginti stogo dangas pagal jų parametrius. Jeigu skardos techninės sąvybės yra tos pačios (žaliava, storis) ir skirtumas yra tik kainoje, tada neverta permokėti ir išsirinkti pigesnį variantą.

Kitos stogo dangos

Šiame straipsnyje aptarėme tik populiarausias stogo dangas. Analizė visų stogo padengimų įskaitant ir pačius netipinius (šiaudai, mediena) ženkliai viršija šio straipsnio užsibrėžtus tikslus. Visiems, kad domisi kitomis stogo dangomis, siūlome susipažinti su gamintojų pateikiama informacija bei specialistinius straipsnius skirtus tam tikrai stogo dangai.

Apibendrinant

Taigi stogo dangos pasirinkimas priklauso nuo daugelio aspektų. Jeigu pašvesite šiek tiek laiko jų analizei bei aiškiai apibrėžite savo lūkesčius, lengviau Jums bus pasirinkti tinkamą variantą. Tie, kas atidžiai perskaitė mūsų straipsnį, gali atlikti siūlomų rinkoje stogo dangų analizę ir išsirinkti sau tinkmą variantą.

Neužmirškite, kad neturite visų sprendimų priimti patys. Hanbud sp. Z o.o. Darbuotojai turintys didžiulę patirtį šioje srityje, sekmingai Jums paruoš stogo dangos sąmatą bei patars dėl Jums labiausiai tinkančio modelio. Pakanka aplankyti mūsų skyrių arba paskambinti mums.

Peržiūrėkite patariamuosius straipsnius

Mūsų tinklaraštyje rasite daug naudingų straipsnių apie stogo dangos medžiagos pasirinkimą, tinkamą jos montavimą ir priežiūrą. Visus tekstus parengė plieno dangų srities specialistai.

Peržiūrėkite mūsų produktų katalogus

Produktų kataloguose pateikiamos stogo dangos, metalinės tvoralentės, skelbimų lentos ir gipso kartono profiliai, kuriuos galima rasti „Hanbud“ pasiūlyme. Visi failai pateikiami PDF formatu. Raginame atsisiųsti.

Stogo dangos ir tvoros montavimo instrukcijos

Mūsų parengtų montavimo instrukcijų dėka vartotojas gali pats sumontuoti stogo dangą ar tvorą. Instrukcijos parašytos visiems suprantama kalba, be to joje yra pavaizduotos montavimo schemos.