Fasadas iš trapecinių plieno lakštų – kada verta jį rinktis?

Įmonė gyvuoja virš 25 metų
200 darbuotojų
3000 prekybos vietų visoje Europoje

Trapeciniai lakštai daugelio žmonių galvose asocijuojasi su stogo danga, tačiau verta prisiminti, kad šios plieno dangos panaudojimas tuo nesibaigia. Šiame straipsnyje aprašysime, kodėl pastato fasadui turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti trapecinius plieno lakštus. Aprašysime svarbiausius šios medžiagos privalumus ir patarsime, kaip nesuklysti montuojant šį gaminį.

Fasado lakštų privalumai

Trapecijos formos lakštai tampa vis populiaresni dėl mažos kainos, didelio patvarumo ir paprasto montavimo. Dėl šių savybių trapecijos formos lakštas tapo itin populiaria stogo danga. Taip pat dėl tų pačių priežasčių tampa vis dažniau naudojamas kaip sienų danga.

Elewacja  blachy trapezowej

Koks trapecijos formos lakšto profilis turėtų būti naudojamas sienai? 

Kaip jau minėta, yra įvairių tipų trapecijos formos lakštų. Lakšto profilis, t. y. trapecinės dangos briaunos aukštis, lemia produkto naudojimą. Žemo profilio lakštai (dažniausiai T-7, T-8) naudojami pastatų sienoms, kurie taip pat gali būti naudojami pramoninių pastatų stogo apdailai, pvz. pakalimams arba kamino apdailai.

Kokių pastatų sienoms turėtų būti naudojami trapeciniai lakštai? 

Iš pradžių ši medžiaga buvo naudojama pramoninių halių ir sandėlių fasadams. Tikriausiai kiekvienas iš Jūsų ne kartą matėte tokius pastatus. Verta prisiminti ir apie šį sprendimą, jei planuojate tvarkingai užbaigti garažą ar namų apyvokos kambarį, neišleisdami tam daug pinigų.
Keletą pastarųjų metų trapecijos formos lakštai sėkmingai naudojami vienbučių pastatų fasaduose. Kai kuriems iš Jūsų tikriausiai kyla klausimas, ar produktas tinka tik šiuolaikiniams pastatams, o gal taip pat verta jį apsvarstyti projektuojant tradicinį vienos šeimos namą. Klausimas yra sudėtingas, tačiau mes bandysime į jį atsakyti. Viskas priklauso nuo savininko vizijos ir skonio. Tinkamai parinkus trapecijos formos skardos spalvas, galima pasiekti įdomų efektą tiek paprastų vienbučių namų, tiek modernių pastatų atveju. Klientai dažniausiai renkasi tamsius atspalvius (grafitą, antracitą). Nerekomenduojama plieno lakštų naudoti sudėtingos formos pastatų fasaduose. Medžiagai būdingas paprastumas ir tam tikras griežtumas, todėl ji puikiai tinka paprastos formos (stačiakampio) pastatams. Jei planuojate dengti pastato sienas trapecijos lakštais ir dvejojate, kokią medžiagą naudoti, verta kreiptis į architektą ar asmenį, turintį patirties projektuojant ir atliekant tokius darbus.
Aukštesniuose pastatuose (pvz., daugiabučiuose, komunalinės paskirties pastatuose) projektuotojai trapecijos lakštus dažnai naudoja tik tam tikrose fasado vietose. Dėl to pastato korpusas įgauna tam tikrą „lengvumą“ ir optiškai prailgėja.

Hala z blachy trapezowej

Trapeciniai lakštai medinio namo sienoms

Medinių namų savininkai dažnai stebisi, ar trapecijos formos lakštas bus tinkamas pasirinkimas kaip fasado medžiaga. Kontraindikacijų dėl jo naudojimo šiuose pastatuose nėra. Tačiau nepamirškite nedėti medžiagos ant esamos medinės dangos, nes tai sukels medienos puvimą. Vartotojai, nusprendę naudoti trapecinius lakštus sienai, turėtų pašalinti esamą sienos dangą ir atlikti atitinkamus sienos apšiltinimo darbus naudojant mineralinę vatą.

Elewacja z blachy trapezowej T-7

Įdomus sprendimas yra trapecinė sienos danga T-7 imituojanti medieną ir iš tos pačios medžiagos pagaminta langų apdaila. Tada vartotojas gauna patvarų fasadą, panašų į medinį, bet nereikalaujantį papildomos priežiūros ir tarnaujantį ilgus metus (nuotrauka žemiau).

Peržiūrėkite patariamuosius straipsnius

Mūsų tinklaraštyje rasite daug naudingų straipsnių apie stogo dangos medžiagos pasirinkimą, tinkamą jos montavimą ir priežiūrą. Visus tekstus parengė plieno dangų srities specialistai.

Peržiūrėkite mūsų produktų katalogus

Produktų kataloguose pateikiamos stogo dangos, metalinės tvoralentės, skelbimų lentos ir gipso kartono profiliai, kuriuos galima rasti „Hanbud“ pasiūlyme. Visi failai pateikiami PDF formatu. Raginame atsisiųsti.

Stogo dangos ir tvoros montavimo instrukcijos

Mūsų parengtų montavimo instrukcijų dėka vartotojas gali pats sumontuoti stogo dangą ar tvorą. Instrukcijos parašytos visiems suprantama kalba, be to joje yra pavaizduotos montavimo schemos.