Trapecijos lakštų montavimas – praktinis vadovas
Įmonė gyvuoja virš 25 metų
200 darbuotojų
3000 prekybos vietų visoje Europoje
Trapecinė skarda – tai danga, paprastai naudojama dengiant namų, garažų ir pramoninių pastatų stogus. Dėl paprasto montavimo daugelis žmonių nusprendžia patys montuoti stogo dangą. Mūsų praktinio vadovo tikslas – parodyti, kaip tinkamai ir saugiai atlikti darbus bei išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų.
Kad straipsnis būtų išsamus, jį padalijome į dvi dalis. Pirmoji dalis apima parengiamuosius darbus, o antroji – paaiškina trapecijos lakštų surinkimo procesą.
Parengiamieji darbai
Prieš montuojant trapecijos lakštą, reikia atlikti parengiamuosius darbus, kurie apima lakštų iškrovimą ir gabenimą. Nepaprastai svarbu tinkamai atlikti šį procesą, nes vartotojas, vykdydamas instrukcijas, išvengs produkto galimų pažeidimų.
Trapecijos lakštų iškrovimo darbai
Priimdami prekes įsitikinkite, kad jos buvo pristatytos pagal visas rekomendacijas. Apie visus trūkumus ar gabenimo metu atsiradusius pažeidimus reikia pažymėti važtaraštyje ir nedelsiant pranešti apie tai Hanbud sp.z o.o. prekybininkui, kuriame buvo užsakyta danga.
Trapecijos lakštų iškrovimas
Iškrovimui rekomenduojame naudoti šakinį krautuvą, rankinį palečių vežimėlį ar kitą įrenginį, kuriame įrengtos padėklų šakės turi ne mažesnis kaip 1500 mm atstumą. Taip pat iškrovimui galima naudoti hidraulinį manipuliatorių panaudojant skersinius ir specialius krovimo diržus.
Lakštų gabenimas rankiniu būdu
Jei neįmanoma iškrauti mechaniškai, galima iškrauti rankiniu būdu. Šiuo atveju atkreipkite ypatingą dėmesį į saugos priemones. Lakštai negali būti traukiami vienas per kitą, kad nebūtų pažeista dažų danga. Tokiam iškrovimui turėtų būti skirtas atitinkamas žmonių skaičius, pagal rekomendacijas kiekvienam bėginiam metrui turėtų būti atitinkamai 1 žmogus. Tai reiškia, kad 4 bėginių metrų lapą turėtų iškrauti 4 žmonės – po 2 kiekvienoje pusėje.
Trapecijos lakštų montavimas
Stogo geometrija
Stogo konstrukcija turėtų būti pagaminta remiantis konstrukcijos projektu ir montavimo darbai atlikti specializuotų meistrų. Prieš pradedant dengti stogą, reikia išmatuoti jo pasvirimo kampą ir įstrižainės. Trapecijos formos lakštams mažiausias stogo nuolydis yra 7 laipsniai. Naudojant virvę matuojame stogo paviršių tarp pirmosios ir paskutinės gegnės, taip patikriname, ar stogas yra lygus. Tą pačią operaciją reikia pakartoti virš mūrtašio ir virš stogo sijos. Tada išmatuokite stogo įstrižaines, kurios turėtų būti lygios stačiakampio ar kvadrato formos kraštinėms. Mes galėsime kompensuoti nedidelius 2-3 cm nuokrypius vėlesniuose stogo dangos etapuose. Didesnius reikėtų išlyginti ištiesinant gegnes.
Karnizo lentos montavimas
Surinkimą pradedame prisukdami karnizo lentą prie gegnių, prie kurių montuojame skardos lankstinius ir latakų kablius. Tada, naudojant vinis ar varžtus tvirtiname laštakį.
Stogo plėvelės montavimas
Kitas žingsnis ruošiant stogą būtų stogo plėvelės dengimas. Jos montavimas turėtų būti atliekamas pagal gaminio gamintojo rekomendacijas.
Tada išilgai gegnių prisukite išilginius grebėstus, kurių matmenys turėtų būti ne mažesni kaip 25 mm x 50 mm. Jie skirti užtikrinti atitinkamą stogo ventiliaciją.
Plieno lakštų montavimas
Medinės grebėstai yra elementas, prie kurio bus tvirtinami plieno lakštai. Rekomenduojamas ir labiausiai paplitęs grebėstų dydis yra 40 mm x 50 mm. Pradėkite tvirtinti grebėstus nuo karnizo lentjuostės judėdami link stogo sijos. Atstumas tarp grebėstų, kurį rekomenduoja „Hanbud“, turėtų būti 25–35 cm. Bet koks grebėstų atstumo didinimas turi būti pagrįstas konstrukcijos projektu ir patvirtintas darbų vadovo.
Atlikus grebėstų montavimo darbus reikia dar kartą patikrinti stogo paviršiaus lygumą ir reikalui esant išlyginti visus nelygumus.
Nepriklausomai nuo pasirinktos surinkimo krypties, kapiliarinis griovelis turi būti visada uždengtas nauju lakštu.
Pirmąjį lakštą geriausiai tvirtinti vienu varžtu prie laštakio, kad būtų galima atitinkamai reguliuoti jo padėtį.
Išilginis lakštų jungimas
Kai reikia išilgai sujungti lakštus, nepamirškite, kad lakštų sukeitimas turėtų būti 15 – 30 cm. Montuodami laikykitės paveikslėlyje nurodytos tvarkos.
Kokie turėtų būti naudojami tvirtinimo varžtai?
Lakštams tvirtinti reikėtų naudoti 4,8×35 mm cinkuotus savisriegio varžtus. Juos galima išsirinkti pagal Jūsų stogo spalvą. Laštakio ir sijos dalyse, bei lakštų sujungimuose varžtas turėtų būti įsuktas į kiekvieną apatinę trapecijos bangą, o kraštinėje dalyje – į kiekvieną grebėstą. Kraštuose varžtų turėtų būti 8 vnt/m2, o centrinėje šlaito dalyje – 5 vnt/m2.
Skardos lankstiniai
Visus stogo apdailai reikalingus elementus rasite mūsų gaminių kataloge. Tačiau jas montuodami nepamirškite užtikrinti atitinkamos stogo ventiliacijos, kad išvengtumėte didelio drėgmės kaupimosi.
Trapecinio lakšto pjovimas
Lakštai turėtų būti pjaustomi naudojant specializuotus įrankius, tokius kaip elektrinės ar rankinės skardos žirklės. Plieno lakštams pjauti draudžiama naudoti elektrinį kampinį šlifuoklį ar kitus aukštą temperatūrą generuojančius įtaisus. Stogo lakštai neturėtų būti pjaustomi ant stogo konstrukcijos. Metalo drožlės, atsiradusios montuojant lakštus, turi būti nedelsiant nuvalytos nuo plieno dangos paviršiaus! Priešingu atveju jos gali sukelti išorinius korozijos židinius bei sutrumpinti lakštų tarnavimo laiką ar netekti garantijos.
Peržiūrėkite patariamuosius straipsnius
Mūsų tinklaraštyje rasite daug naudingų straipsnių apie stogo dangos medžiagos pasirinkimą, tinkamą jos montavimą ir priežiūrą. Visus tekstus parengė plieno dangų srities specialistai.
Peržiūrėkite mūsų produktų katalogus
Produktų kataloguose pateikiamos stogo dangos, metalinės tvoralentės, skelbimų lentos ir gipso kartono profiliai, kuriuos galima rasti „Hanbud“ pasiūlyme. Visi failai pateikiami PDF formatu. Raginame atsisiųsti.
Stogo dangos ir tvoros montavimo instrukcijos
Mūsų parengtų montavimo instrukcijų dėka vartotojas gali pats sumontuoti stogo dangą ar tvorą. Instrukcijos parašytos visiems suprantama kalba, be to joje yra pavaizduotos montavimo schemos.